Volný čas – okolí – zajímavosti

Připravili jsme pro Vás zajímavosti z našeho okolí, vhodné pro vyplnění Vašeho volného času.

velehradObec Velehrad
která se nachází mezi výběžky Chřibů 7 km od Uherského Hradiště v jednom z nejmalebnějších koutů Slovácka. Je významným duchovním centrem, místem častých církevních poutí, shromáždění a cyrilometodějských oslav.

www.velehrad.cz

modraŽivá voda – Modrá
Vítejte v areálu Živá voda v obci Modrá. V naší  expozici se seznámíte s životem ve vodě i kolem vody, s vodními živočichy i rostlinami řeky Moravy, přilehlých potoků i tůní.  Najdete zde typické moravské biotopy s jejich charakteristickými bylinami a dřevinami (např. chřibské prameniště, venkovskou bylinkovou zahrádku či moravní lužní les).

www.zivavodamodra.cz

OLYMPUS DIGITAL CAMERAArcheoskanzen Modrá
Archeoskanzen Modrá se nachází na okraji vesnice Modrá. Jedná se o archeologický skanzen představující život obyvatel Velké Moravy. K jeho otevření došlo v roce 2004.

www.archeoskanzen.cz

batuv-kanalBaťův kanál
Baťův plavební kanál je dlouhý 50 km a nabízí atraktivní a netradiční možnost, jak poznat Slovácko.

www.batacanal.cz
www.batuvkanal.info

slovacke-divadloSlovácké divadlo
Slovácké divadlo má za sebou mimořádně úspěšný rok. Přibyli mu diváci, inscenace jezdily na prestižní festivaly a přivážely ceny.

www.slovackedivadlo.cz

 

slovacke-muzeumSlovácké muzeum
Slovácké muzeum se tradičně zaměřuje na prezentaci historie a tradic regionu Slovácka, ale mezi jeho expozicemi nechybějí ani lidové a technické památky.

www.slovackemuzeum.cz

 

zamek-buchloviceZámek Buchlovice
Zámek v Buchlovicích vznikl na přelomu 17. a 18. století. Vyhlášená je zámecká zahrada a široký sortiment fuksií.

www.zamek-buchlovice.cz

 

buchlov2_webHrad Buchlov
Hrad Buchlov je svojí polohou na vysokém, zdaleka viditelném kopci na okraji Chřibských vrchů její známou dominantou. V kteroukoli roční dobu nabízí každému nezapomenutelný zážitek. Nedílnou součástí je i kaple sv. Barbory na protějším kopci.

www.hrad-buchlov.cz

 

vine-stezkyMoravské vinařské cyklo-stezky
Vydejte se na kole krajem památek a vína po stezkách sady a vinicemi jižní Moravy. Čeká Vás báječné jaro, léto i podzim na Moravských vinařských stezkách!

www.stezky.cz

 

DCIM103GOPROLetecké muzeum
Letecké muzeum představuje stroje vyrobené v kunovické továrně, ale také stroje ze zahraničí, celkem 23 civilních i vojenských strojů.

www.museum-kunovice.cz

 

balony-letVyhlídkové lety balónem
Balón nepotřebuje žádné cesty, letiště, mosty, může létat prakticky kdekoliv. Přesvěčte se o tom, jak je u nás na Slovácku krásně a jak jsou zde příjemní a vstřícní lidé. Navrhneme Vám plán, jak si příjemně užít víkend.


www.balony.eu

kovozooKovozoo Staré Město
KOVOZOO Staré Město je jediná kovová zoo v Evropě, vznikla 21.4.2012 a nachází se v zajímavém a netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Spatříte zde mnoho jedinečně propracovaných zvířat v životní velikosti vyrobených z kovového odpadu.

www.kovozoo.cz

pamatnikPamátník Velké Moravy
Památník Velké Moravy ve Starém Městě v poloze „Na Valách“ byl vybudován nad základy hřbitovního kostela z 9. století objeveného archeologem Vilémem Hrubým roku 1949.

www.slovackemuzeum.cz/doc/8


lazneSirnaté lázně – Ostrožská Nová Ves
Sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves se stoletou tradicí a příjemnou rodinnou atmosférou leží v srdci Moravského Slovácka. Lázně nabízí prvotřídní rehabilitaci a profesionální lázeňskou léčbu zaměřenou na onemocnění pohybového aparátu a nemoci kožní, zejména léčba lupénky.

www.laznenovaves.cz

 

zoolesnaZOO – ZLÍN, LEŠNÁ
Zlínská zoologická zahrada je nejnavštěvovanějším turistickým místem celé Moravy.

Každoročně k nám zavítá téměř půl milionu návštěvníků. V rámci 15 českých zoo nám v návštěvnosti patří druhé místo.

www.zoozlin.eu

 

luhacoviceMĚSTO LUHAČOVICE
Na území Luhačovic vyvěrá 16 hydrouhličitanochlorido- sodných kyselek a jeden sirný pramen. Každou hodinu se zde na povrch dostává 15 tisíc litrů minerální vody, obsahující velké množství rozpuštěných minerálních látek, zejména sodík, vápník, hořčík, chlór, bróm, jód, kyselinu uhličitou, rozpuštěný oxid uhličitý.

www.luhacovice.cz

www.slovacko.cz – informační server o Slovácku. Tipy na výlet, kulturní programy / www.turistika.czInternetové centrum cestovního ruchu / www.mesto-uh.cz – město Uherské Hradiště / www.kr-zlinsky.cz – Zlínský kraj

Translate »
WELLNESS HOTEL SYNOT ve Starém Městě hodnocení